Zderzenie dwóch pociągów w Wielkopolsce. Oba składy się wykoleiły

codziennypoznan.pl 6 godzin temu

Do wypadku doszło po godzinie 18:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przekazanych przez PKP PLK, doszło do „starcia bocznego” na rozjeździe w miejscowości Białośliwie. Podkreślono, iż pociągi nie były na jednym torze – w tym samym momencie znalazły się w swojej skrajni, co doprowadziło do zderzenia bocznego. Oba składy się wykoleiły. W zdarzeniu brały udział pociągi relacji Piła – Bydgoszcz oraz Białogard – Warszawa.

Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ruch kolejowy jest wstrzymany, a przewoźnicy uruchamiają komunikację zastępczą. Nie ma informacji o osobach poważnie poszkodowanych. Ratownicy udzieli pomocy dwóm osobom, które były w szoku.

Przyczyny i okoliczności wypadku będzie badać powołana w tym celu komisja.

Idź do oryginalnego materiału