Służby mundurowe przypominają o zasadach bezpieczeństwa przy torowisku. W piątek na przejeździe kolejowym w Przylepie odbyła się akcja „Bezpieczny przejazd”.
Kierowcy otrzymali ulotki informujące o tym, jak bezpiecznie poruszać się przez nieoznakowane skrzyżowania, a także w jaki sposób zachować się w kryzysowej sytuacji.
– Statystyki są coraz lepsze. Kierowcy są ostrożniejsi – podkreśla Artur Wołoszyn, rzecznik prasowy Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze:
– Wiele osób popełnia proste błędy – zauważa Artur Wołoszyn:
Zdaniem Adama Biegozińskiego, koordynatora akcji, wiele osób nie wie, jak funkcjonują rogatki:
– Przed wjazdem na tory upewnijmy się czy możemy to zrobić bezpiecznie – mówi Mirosław Skubiszyński, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Zielonej Górze:
Pamiętajmy aby wszelkie niepokojące sytuacje przy przejazdach kolejowych zgłaszać do Straży Ochrony Kolei lub pod numer alarmowy 112.


![[FOTO] Ekstremalny poziom głupoty. Odpalali auto na kable, na lewym pasie S-1!](https://img.bielskiedrogi.pl/ib/a7fc134a106fe1619532faa2bc142f52/7/2026/06/whatsapp_image_2026_06_26_at_12_27_26_8fd0.jpeg)
![Wypadek na drodze krajowej numer 8. Przewrócony traktor blokuje trasę [ZDJĘCIA]](https://www.radiowroclaw.pl/img/articles/161824/52q5e86qeH.jpg)







