

Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek w Przasnyszu.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli 60-letniego kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.
Mężczyzna stracił prawo jazdy.
Za kierownicą 60-latek
Sytuacja miała miejsce 23 czerwca o godzinie 7.10 na ulicy Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu.
Mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot 307.
Za kierownicą osobowego auta siedział 60-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego.
W stanie po użyciu alkoholu
Szybko okazało się, iż jego podróż zakończy się w tym miejscu. Badanie alkomatem wykazało, iż mężczyzna był nietrzeźwy.
– 60-latek kierował pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,25 promila — informuje asp. Ilona Cichocka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
Co grozi kierowcy?
Wynik 0,25 promila kwalifikuje się jako wykroczenie. Grozi za to grzywna od 2 500 do 30 000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat i 15 punktów karnych.
Dopuszczalny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu wynosi 0,1 mg/dmł – przekroczenie tej granicy, choćby o ułamek, kwalifikuje jako stan po użyciu alkoholu.
ren








![Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-rajd-19-latka-w-radzyniu-podlaskim-film-1782466778.jpg)

