Wpadł podczas porannej kontroli. 60-latek zatrzymany na św. Stanisława Kostki w Przasnyszu

infoprzasnysz.com 3 godzin temu

Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek w Przasnyszu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli 60-letniego kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Za kierownicą 60-latek

Sytuacja miała miejsce 23 czerwca o godzinie 7.10 na ulicy Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu.

Mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot 307.

Za kierownicą osobowego auta siedział 60-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

W stanie po użyciu alkoholu

Szybko okazało się, iż jego podróż zakończy się w tym miejscu. Badanie alkomatem wykazało, iż mężczyzna był nietrzeźwy.

– 60-latek kierował pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,25 promila — informuje asp. Ilona Cichocka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Co grozi kierowcy?

Wynik 0,25 promila kwalifikuje się jako wykroczenie. Grozi za to grzywna od 2 500 do 30 000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat i 15 punktów karnych.

Dopuszczalny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu wynosi 0,1 mg/dmł – przekroczenie tej granicy, choćby o ułamek, kwalifikuje jako stan po użyciu alkoholu.

ren

Idź do oryginalnego materiału