To cud, iż nikogo nie zabił! Kompletnie pijany kierowca zakończył jazdę na rondzie

wirtualnelegionowo.pl 3 godzin temu

Groźnie wyglądająca kolizja w Chotomowie mogła zakończyć się tragedią. 56-letni kierowca opla, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, wjechał prosto na rondo i zatrzymał samochód dopiero na jego środku. Na szczęście w chwili zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 czerwca, około godziny 15.25 na rondzie u zbiegu ulic Partyzantów i Jasnej w Chotomowie. Samochód osobowy marki Opel wjechał na wysepkę centralną ronda. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej – z JRG Legionowo oraz OSP Chotomów, dwa patrole policji i zespół ratownictwa medycznego.

Szybko okazało się, co było przyczyną kolizji. Badanie wykazało, iż 56-letni kierowca, obywatel Polski, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Według ustaleń policjantów to właśnie stan nietrzeźwości doprowadził do utraty panowania nad pojazdem.

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Choć tym razem skończyło się jedynie na uszkodzonym samochodzie, okoliczności zdarzenia pokazują, jak kilka brakowało do tragedii. Przy tak wysokim stężeniu alkoholu we krwi kierowca stanowił śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ogromnym szczęściem było to, iż w chwili zdarzenia na rondzie nie było pieszych ani innych pojazdów, które mogły znaleźć się na jego drodze.

Post To cud, iż nikogo nie zabił! Kompletnie pijany kierowca zakończył jazdę na rondzie pojawił się poraz pierwszy w Wirtualne Legionowo.

Idź do oryginalnego materiału