Małopolska Komenda Wojewódzka PSP ogłosiła przetarg na budowę nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu.
Zgodnie z dokumentacją przetargową nowa siedziba strażaków zostanie wybudowana na działce znajdującej się w pobliżu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej przy ulicy Ludźmierskiej.

Na parterze budynku zaprojektowano hale garażową na szesnaście pojazdów i przyczep, stanowisko kierowania z zapleczem, garaż z funkcją mycia pojazdów, pomieszczenia dla kierownictwa JRG, szatnie czysta/brudna, jadalnia z aneksem kuchennym, pokoje do wypoczynku, salę szkoleniową, magazyny, warsztat i stację ODO. Piętro pomieszczenia dla kierownictwa komendy i wydziałów, sala odpraw, sala ćwiczeń, sala pamięci i sala edukacyjna OGNIK. Ponadto pod ziemią ma powstać miejsce ukrycie III kategorii.
Całkowita powierzchnia użytkowa budynku to 3,8 m2.
Firma, która wygra przetarg na zrealizowanie zamówienia będzie miała czas do 1 grudnia 2028 roku.

W tej chwili Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu funkcjonuje przy ulicy Kościuszki w budynkach, które zostały wybudowane w 1850 i 1990 roku, ten straszy jest pod ‘opieką’ konserwatora zabytków. Z kolei Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza do budynek po zakładowej straży pożarnej z 1950 z dobudowaną częścią w 1994 roku.














