Zdarzenie miało miejsce na jednej z lokalnych przepraw wodnych. Interwencję funkcjonariuszy poprzedziły sygnały od zaniepokojonych świadków, którzy zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny. Dzięki ich reakcji oraz szybkiej interwencji Policji nie doszło do żadnych szkód ani wypadków.
Jak przypomina Policja, jednostki pływające napędzane silnikami,zarówno spalinowymi, jak i elektrycznymi, traktowane są przez prawo jako pojazdy mechaniczne. Tym samym ich prowadzenie w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo określone w art. 178a § 1 Kodeksu karnego. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym łodzi.
– Każdy, kto decyduje się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu, staje się zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych – przypominają policjanci i apelują o rozwagę oraz natychmiastowe reagowanie na podobne sytuacje.
Sprawą nieodpowiedzialnego operatora promu zajmuje się teraz prokuratura. Śledczy analizują okoliczności zdarzenia oraz zakres potencjalnego zagrożenia, jakie stworzył mężczyzna, wykonując pracę pod wpływem alkoholu.